Merkez Akseki Alanya Demre Elmalı Finike Gazipaşa Gündoğmuş
İbradi Kaş Kemer Korkuteli Kumluca Manavgat Serik

HAVA DURUMU

ANTALYA
Manavgat Nasıl Gidilir

Manavgat Nasıl Gidilir

Tarih 28 Temmuz 2010, 02:49 Editör Editör

Nasıl Gidilir

Hava Yolu

Manavgat ve Side çevresine en yakın havalimanı Antalya Havalimanıdır. Manavgat'tan uzaklığı yaklaşık 65 km.dir. Antalya Havalimanında 2 adet dışhatlar ve 1 adet içhatlar terminali bulunur.

Türkiye içinden seyehat edecekler ;

Son yıllarda sivil havacılığın gelişmesiyle, sektöre giren birçok havayolu şirketleri direk yada aktarmalı seferlerle yurtiçinden Antalya Havalimanına yolcu taşımaktalar. Havayolu şirketlerinin internet sayfalarından bilet rezervasyonunuzu yaptırabilir veya biletinizi satınalabilirsiniz.

Aşagıdaki listeden havayolu şirketlerine ulaşabilirsiniz.

  • AtlasJet --- Manavgat'a ücretsiz servisi vardır.
  • Onurair----Manavgat'a ücretsiz servisi vardır.

 

Yurtdışından seyehat edecekler;

Tarifeli Uçuşlar;

Birçok şirket aktarmalı Antalya'ya uçmakta,

 

Tarifesiz Uçuşlar;

Antalya Havalimanına enbaşta Avrupa ülkeleri olmak üzere birçok ülkeden direk tarifesiz (charter ) seferler düzenlenmekte. Bu tarifesiz seferler genellikle konaklamalı paket turlarla satılmakta fakat bazı havayolu şirketleri ve acentalar sadece uçak bileti satışıda yapmaktalar.

Bunlardan derlediklerimin bazıları;

  • Sunexpress / Almanya, Avusturya, Norveç, İsviçre, Hollanda

 

Kara Yolu

Otobüsle Gelecekler;

Türkiyenin birçok noktasından Manavgat ve Side'ye otobüs mevcut. Bunlardan bazıları Manavgat'a direk seferler düzenlerken bazıları Antalya aktarmalı seferler yapmakta.

 

Kendi Vasıtaları ile Gelecekler;

Eğer aracınızda navigasyon varsa Manavgat veya Side olarak adresi girmeniz yeterli. Yada Manavgat için 36°47'13.11"N 31°26'38.42"E veya Side için 36°46'5.34"N 31°23'23.22"E Enlem ve Boylam değerlerini cihazınıza girebilirsiniz.

Aracınızda navigasyon yoksa ,

Karayolları Haritasını elinize alıp bulunduğunuz istikametten Manavgat'a hangi yoldan geleceğinize karar verip yola çıkmak. Hele bir yola çıkayım arkası gelir diyenlerdenseniz yol tabelalarına dikkat etmenizde fayda var çünkü bazen gereksiz yere fazladan kilometrelerce yol albilirsiniz.

 

Trenle Gelecekler;

Maalesef Antalya'yı diğer illere bağlayan bir tren yolu mevcut değildir. Tren en yakın, Antalya'ya üçbuçuk-dört saat uzaklıkta bulunan Burdur iline kadar gelmekte.

 

Deniz Yolu ile;

Alanya'dan K.K.T.C ne karşılıklı düzenlenen feribot seferleri hariç, ülkemizin üç yanı denizlerle çevrili olmasına rağmen henüz kıyı kentleri birbirine bağlayan gelişmiş bir deniz taşımacılığına sahip değiliz. Bundan dolayı kıyı kentlerde oturanlar için Antalya'ya deniz yoluyla seyehat şimdilik pek mümkün görünmüyor.

Bu İçerik 5325 defa okunmuştur.

PAYLAŞ


 ARAMADetaylı Arama

DUYURUMUZ

EN SON EKLENENLER


IP : 3.233.229.90  Online:1931 Toplam: 258469                                                                                                                                                                                                                                                      RSS  | Kullanım Koşulları

Copyright © Antalya Rehberi 2006 Tüm hakklari saklidir. Kopyalanamaz çoğaltilamaz